Echeveria pulvinata 'Yaqut Ənlik'


Succulentopedia

Echeveria pulvinata 'Yaqut' (Şönil Zavodu)

Echeveria pulvinata 'Yaqut' (Şönil Zavodu) 12 düym (15 sm) hündürlüyə qədər böyüyən və bir neçə yerə yayılan gözəl bir kollu ətlidir ...


Təbiət Səyahəti

Bu saytda ümumilikdə 1031 növ.

Bu saytda çəkilən və nümayiş olunan növlərin siyahısı.

Sinif məməliləri: Məməlilər - 9 növ

Aves Class: Quşlar - 60 növ

Ailə iştirakçıları: Grebes
Böyük Crested Grebe (Podiceps cristatus)
Kiçik Grebe (Tachybaptus ruficollis)

Phalacrocoracidae ailəsi: Kormorantlar
Qarpız (Phalacrocorax karbo)

Ardeidae ailəsi: Herons
Boz Balıq (Ardea cinerea)
Kiçik Egret (Egretta qarzetta)

Ailə anatidae: ördəklər, qazlar və qu quşları
Svan səssiz (Cygnus rəngi)
Boz qaz (Anser anser)
Kanada qazı (Branta canadensis)
Mallard (Anas platyrhynchos)
Göyərçin (Anpenelope kimi)
Pochard (Aythya ferina)
Tüklü ördək (Aythya fuligula)
Qozander (Mergus merganser)
Səyyah (Anas clypeata)
Muscovy ördək (Cairina moschata)

Ailə: Accipitridae: Şahinlər və Qartallar
Dovşan (Buteo buteo)
Sərçə (Accipiter nisus)

Şahin ailəsi: Şahinlər
Kestrel (Falco tinnunculus)

Phasianidae ailəsi: qırqovullar və kəkliklər
Qırqovul (Phasianus colchicus)

Ailə Rallidae: Rails
Moorhen (Gallinula xloropus)
Qəhvəyi (Fulica atra)

Ailə Haematopodidae: Oystercatchers
Oystercatcher (Haematopus ostralegus)

Ailə Scolopacidae: Sandpipers
Redshank (Tinga xəstəliyi)
Daş daş (Arenaria interpres)

Ailə Charadriidae: Plovers & Lapwings
Lapwing (Vanellus vanellus)

Ailə Laridae: Qağayılar
Siyənək qağayı (Larus argentatus)
Kiçik Qara belli Qağayı (Larus fuskusu)
Qara başlı qağayı (Larus ridibundas)

Psittaculidae ailəsi: Tutuquşular
Üzüklü boyunbalığı (Psittacula krameri)

Columbidae ailəsi: Göyərçinlər və göyərçinlər
Qaya göyərçin / yabanı göyərçin (Columba liviya)
Ağacdələn (Columba palumbus)
Yaxalı göyərçin (Streptopelia decaocto)

Ailə Picidae: Ağacdələnlər
Böyük ləkəli ağacdələn (Dendrocopos major)

Ailə Hirundinidae: Ulduzlar və Martins
Udmaq (Hirundo rustica)

Family Motacillidae: Wagtails & Pipits
Çəmən Pipit (Anthus pratensis)
Qaya Pipit (Anthus petrosus)
Alaqlı Wagtail (Motacilla əlba)
Boz Wagtail (Motacilla cinerea)

Ailə Prunellidae: Vurğular
Dunnock (Prunella modularis)

Ailə Muscicapidae: Köhnə Dünya Flycatchers
Robin (Erithacus rubecula)
Buğda (Oenanthe oenanthe)
Daş daş (Saxicola torquata)

Ailənin Turdidae: Bükənlər
Qara quş (Turdus merula)
Mahnı Thrush (Turdus filomelos)

Paridae ailəsi: döşlər
Böyük Tit (Parus major)
Mavi başlıq (Cyanistes caeruleus)
Kömür başlığı (Periparus ater)

Aegithalidae ailəsi: Uzun quyruqlu döşlər
Uzun quyruqlu başlıq (Aegithalos caudatus)

Ailə Sittidae: Nuthatches
Nuthatch (Sitta europaea)

Ailə Certhidae: Treecreepers
Treecreeper (Certhia tanış)

Ailə Corvidae: Qarğalar
Leş qarğası (Corvus corone)
Mənsəbi (Pika pika)
Jackdaw (Corvus monedula)
Qala (Corvus frugilegus)

Ailə Passeridae: Sərçələr
Ev sərçəsi (Passer domesticus)

Ailə Fringillidae: Finches
Qarışıq (Fringilla coelebs)
Linnet (Carduelis sirr)
Qızılquş (Carduelis carduelis)
Qrinfinç (Carduelis xloris)

Sturnidae ailəsi: Starlings
Ulduzlu (Sturnus vulgaris)

Sürünənlər Sınıfı: Sürünənlər - 2 növ

Colubridae ailəsi: Colubrid Snakes
Çəmən İlan (Natrix helvetica)

Family Lacertidae: Əsl Kərtənkələ
Divar Kərtənkələ (Podarcis muralis)

Amfibiya sinfi: Amfibilər - 2 növ

Ailə Ranidae: Əsl qurbağalar
Ümumi Qurbağa (Rana temporaria)

Ailə Bufonidae: True Toads
Ümumi qurbağa (Bufo bufo)

Aktinopterygii Sınıfı: Şüa üzümlü Balıqlar - 5 növ

Ailə Gasterosteidae: Çatışmazlıqlar və borular
Üç ipli Stickleback (Gasterosteus aculeatus)

Cyprinidae ailəsi: Carp & Tench
Roach (Rutilus rutilus)

Ailə Percidae
Perch (Perca fluviatilis)

Ailə Blenniidae: Diş ağrısı
Şanni (Lipophrys pholis)

Ailə Atherinidae: Silversides
Qum Smelt (Atherina presbyter)

Sinif böcəyi: Böcəklər - 516 növ

Lepidoptera: Güvələr sifariş edin - 208 növ
Zəhmət olmasa, növ adından əvvəl sayın Agassiz, D.J.L., Beavan, S.D. & Heckford R.J. 2013, əvvəlki J.D. Bradley və D.S. Fletcher yoxlama siyahısına görə indiyə qədər “2013 yoxlama siyahısı” olaraq adlandırıldı.

Ailə Hepialidae
3.001 Portağal Swift (Triodia sylvina)
3.002 Ümumi Swift (Korscheltellus lupulina)

Ailə Adelidae: Longhorned Peri Güvələri
7.001 Longhorn güvə (Nemophora degeerella)
7.006 Yaşıl Buynuz (Adela reaumurella)

Tineidae ailəsi
12.036 Dəri güvəsi (Monopis laevigella)

Ailə Gracillariidae
15.007 Azalea Yaprağı Mədənçisi (Caloptilia azaleella)
15.089 At Şabalıdı yarpaqçı (Kamerariya ohridella)

Ailə Yponomeutidae
16.001 Quş-albalı Ermine (Yponomeuta evonymella)
16.005 Söyüd Ermine (Yponomeuta rorrella)

Ailə Ypsolophidae
17.003 hanımeli güvə (Ypsolopha dentella)
17.005 Wainscot Ləkəsi (Ypsolopha scabrella)

Plutellidae ailəsi
18.001 Elmas arxa güvə (Plutella xylostella)

Ailə Glyphipterigidae
19.007 Xoruz ayağı güvə (Glyphipterix simpliciella)

Ailə Argyresthiidae
20.012 Qızıl Argent (Argyresthia goedartella)
20.021 Albalı Meyvə Güvəsi (Argyresthia pruniella)

Lyonetiidae ailəsi
21.001 alma yarpağı miner (Lyonetia katibi)

Ailə Autostichidae
27.001 Dörd xallı Qaranlıq (Oegoconia dördbucaqlı)

Ailə Oecophoridae
28.009 Ağ çiyinli güvə (Endrosis sarcitrella)
28.010 Qəhvəyi ev güvəsi (Hofmannophila pseudospretella)
28.014 Qızıl-qəhvəyi borular (Crassa unitella)
28.019 Kükürd borusu (Esperia sulfurella)
28.024 Ruddy Streak (Taxistola akroksantası)

Chimabachidae ailəsi
29.001 Mart Tubic (Diurnea fagella)

Peleopodidae ailəsi
31.001 Uzun buynuzlu düz gövdə (Carcina quercana)

Ailə Gelechiidae
35.038 Evin ətrafı (Bryotropha domestica)
35.047 Qaranlıq Zəmin (Bryotropha affinis)

Coleophoridae ailəsi
37.016 alma və gavalı qab daşıyıcısı (Coleophora spinella)

Ailə Blastobasidae
41.002 Pis Cehiz (Blastobasis adustella)
41.003 Wakely’s Cehiz (Blastobazis laktikolella)

Alucitidae ailəsi
44.001 İyirmi tüylü güvə (Alucita hexadactyla)

Pterophoridae ailəsi
45.010 Gözəl şleyf (Amblyptilia acanthadactyla)
45.030 Ağ Lələk Güvəsi (Pterophorus pentadactyla)
45.044 Ortaq şüa (Emmelina monodaktyla)

Tortricidae ailəsi
49.004 Qırmızı bəndli Tortrix (Ditula angustiorana)
49.024 Damalı Meyvə ağacı Tortrix (Pandemis corylana)
49.029 Böyük Ivy Twist ( Lozotaenia forsterana)
49.038 Privet Twist (Clepsis consimilana)
49.039 Açıq Qəhvəyi Apple Güvə (Epiphyas postvittana)
49.051 Kətan Tortrix (Cneephasia asseclana)
49.060 Sarı Palıd Düyməsi (Aleimma loeflingiana)
49.062 Ağcaqayın Düyməsi (Acleris forsskaleana)
49.077 Garden Rose Tortrix (Acleris variegana)
49.109 adi sarı qabıq (Agapeta hamana)
49.161 Çubuqlu Mərmər (Celypha striana)
49.224 Bud güvə (Spilonota ocellana)
49.279 Ümumi Donlu Çəkiliş (Gypsonoma dealbana)
49.288 Ağ ayaqlı zəng (Epiblema foenella)
49.338 Codling güvə (Cydia pomonella)
49.341 Mərmər Piercer (Cydia splendana)
49.342 Böyük Fıstıq Pirseri (Cydia fagiglandana)

Ailə Cossidae
50.002 Leopard Güvə (Zeuzera pyrina)

Zygaenidae ailəsi
54.008 Altı nöqtəli Burnet (Zygaena filipendulae)
54.009 Dar sərhədli Beş nöqtəli Burnet (Zygaena lonicerae)

Pyralidae ailəsi
62.001 Arı güvəsi (Aphomia sociella)
62.006 Mum güvə (Galleria mellonella)
62.023 Heather Düyün-buynuz (Pempelia palumbella)
62.029 Nöqtəli palıd düyünü (buynuz)Phycita roborella)
62.035 Boz Düyün buynuz (Akrobaz advenella)
62.048 Kül qabığı Düyün-buynuz (Euzophera pinguis)
62.058 Ermine Düyün-buynuz (Fititodlar binaevella)
62.065 Saxta Kakao Güvəsi (Ephestia woodiella)
62.074 Böyük Tabby (Aglossa pinguinalis)

Ailə Crambidae
63.006 Nanə güvesi (Pyrausta aurata)
63.018 Ləkəli Magpie (Anania coronata)
63.025 Kiçik Magpie (Anania hortulata)
63.038 İnci Anası (Pleuroptya kəndliləri)
63.057 Bağ Pebble (Evergestis forficalis)
63.064 adi boz (Scoparia ambigualis)
63.067 Kiçik Boz (Eudonia lacustrata)
63.069 Dar qanadlı Boz (Eudonia angustea)
63.074 Kiçik Boz (Eudonia mercurella)
63.080 Bağ ot örtüyü (Xrizoteuchia culmella)
63.081 Mozaikli Ot örtük (Crambus pascuella)
63.088 Saten Ot örtük (Crambus perlella)
63.089 Ümumi Ot örtük (Agriphila tristella)
63.093 Saman Ot örtük (Agriphila straminella)
63.095 Dirsək zolaqlı Ot örtük (Agriphila geniculea)

Drepanidae ailəsi
65.009 Buff Tağları (Habrosyne piritoidləri)

Lasiocampidae ailəsi
66.010 İçən (Euthrix potatoria)

Ailə Sphingidae
69.001 Əhəng Şahin güvəsi (Mimas tiliae)
69.003 Kavak Şahin güvəsi (Laothoe populi)
69.010 Hummingbird Şahin güvəsi (Macroglossum stellatarum)
69.016 Fil Şahin güvəsi (Deilephila elpenor)

Ailə Geometridae: Geometrid / Looper Güvələr
70.008 Kiçik tozlu dalğa (Idaea seriata)
70.011 Tək nöqtəli dalğa (Idaea dimidiata)
70.013 Kiçik Fan ayaqlı Dalğa (Idaea biselata)
70.016 Riband Dalğası (Idaea aversata)
70.036 Qız Ənlik (Siklofora punktariyası)
70.049 Bağ Xalçası (Xanthorhoe dalğalanması)
70.059 Sarı Kabuk (Camptogramma bilineata)
70.061 Ümumi Xalça (Epirrhoe alternata)
70.079 Ladin Xalçası (Thera britannica)
70.077 Şam Xalçası (Pennithera firması)
70.094 Kiçik Feniks (Ecliptopera silaceata)
70.095 Qırmızı-yaşıl xalça (Chloroclysta siterata)
70.097 Ümumi Mərmər Xalça (Disstroma truncata)
70.107 noyabr güvə (Epirrita dilutata)
70.133 Kiçik Rivulet (Perizoma alchemillata)
70.141 cüt zolaqlı pug (Gymnoscelis rufifasciata)
70.142 V-Pug (Chloroclystis v-ata)
70.144 Yaşıl Pug (Pasiphila düzbucaqlı)
70.151 Foxglove Pug (Eupithecia pulchellata)
70.156 Brindled Pug (Eupithecia qısaltması)
70.160 Ağ xallı Pug (Eupithecia tripunctaria)
70.161 Qızıl çubuq Pug (Eupithecia virgaureata)
70.173 Əhəng ləkəsi Pug (Eupithecia centaureata)
70.176 Freyer’s Pug (Eupithecia intricata)
70.188 Sərhədli Pug (Eupithecia succenturiata)
70.200 Sarı barmaqlı Brindle (Acasis viretata)
70.207 Buludlu Sərhəd (Lomaspilis marginata)
70.224 Yanmış qanad (Plagodis dolabraria)
70.226 kükürd güvə (Opisthograptis luteolata)
70.235 Tünd tikan (Ennomos fuscantaria)
70.236 sentyabr tikanı (Ennomos erosaria)
70.237 Erkən Tikan (Selenia dentaria)
70.240 Taraklı Fındıq (Odontopera bidentata)
70.241 Taraklı Palıd (Crocallis elinguaria)
70.243 Qaranquş quyruğu güvə (Ourapteryx sambucaria)
70.252 bibərli güvə (Biston betularia)
70.258 Söyüd Gözəlliyi (Peribatodlar rhomboidaria)
70.265 Qara Gözəllik (Alcis repandata)
70.270 həkk olunmuş (Ectropis crepuscularia)
70.280 Buludlu Gümüş (Lomographa temerata)
70.283 İşıq Zümrüd (Campaea margaritata)
70.302 Kiçik Zümrüd (Hemistola xrizoprasariyası)
70.305 adi zümrüd (Hemiteya estivariyası)

Ailə Notodontidae
71.006 Alder Kitten (Furcula bicuspis)
71.009 xərçəng güvesi (Stauropus fagi)
71.012 Dəmir Görkəmli (Notodonta dromedarius)
71.017 Tanınmış Udmaq (Feoziya tremulası>
71.018 Kiçik Ulduz Ulduz (Pheosia gnoma)
71.020 Solğun Görkəmli (Pterostoma palpina)
71.025 bufet (Phalera bucephala)

Ailə Erebidae
72.001 Xəbərçi (Scoliopteryx libatrix)
72.002 saman nöqtəsi (Rivula sericealis)
72.003 Burun (Hypena proboscidalis)
72.009 Ağ Saten Güvə (Lökoma salicis)
72.010 Qara Tağlar (Lymantria monacha)
72.013 sarı quyruq (Euproctis similis)
72.019 Buff Ermine (Spilosoma luteum)
72.024 Yaqut Pələng (Phragmatobia fuliginosa)
72.029 Qırmızı Pələng (Callimorpha dominula)
72.037 Dəyirmi qanadlı Muslin (Thumatha senex)
72.043 Buff Footman (Eilema depressası)
72.044 Pis Footman (Eilema griseola)
72.045 Ümumi Footman (Eilema lurideola)
72.046 Qıt Footman (Eilema complana)
72.049 Portağal Footman (Eilema sororcula)
72.066 Dalğalı Qara (Parascotia fuliginaria)
72.069 Gözəl çəngəl ucu (Laspeyria flexula)

Ailə Noctuidae: Noctuid/Owlet güvələri
73.001 Eynək (Abrostola üçlü)
73.002 Tünd Eynək (Abrostola triplaziyası)
73.012 Yanmış Pirinç (Diaxriziya xriziti)
73.015 Gümüş Y (İmza qamma)
73.016 Gözəl Qızıl Y (İmza pulchrina)
73.038 Boz Xəncər (Acronicta psi)
73.047 Koronet (Craniophora ligustri)
73.062 mis altlığı (Amfipira piramidası)
73.064 Siçan güvesi (Amphipyra tragopoginis)
73.068 Yaşıl brindled Aypara (Allophyes oxyacanthae)
73.069 Erkən Boz (Xylocampa areola)
73.084 Mərmər Gözəllik (Bryophila domestica)
73.095 Solğun Sümük Söyüd (Caradrina clavipalpis)
73.099 Vine’s Rustic (Hoplodrina ambigua)
73.101 tiz xətləri (Charanyca trigrammica)
73.107 yaşlı qadın (Mormo maura)
73.109 Saman Doldurma (Thalpophila matura)
73.113 Açı Kölgələri (Phlogophora meticulosa)
73.120 Dusky Sallow (Eremobia ochroleuca)
73.131 Rustik (Luperina testacea)
73.160 İncə Brindle (Apamea skolopasina)
73.162 qaranlıq tağlar (Apamea monoqlif)
73.169 Ümumi Rustik (Mesapamea secalis)
73.171 Kiçik Rosy (Litoligia literosa)
73.172 Paltolu Kiçik (Mesoligia furuncula)
73.173 Mərmərli Kiçik (Oligia strigilis)
73.176 Orta lövhəli Kiçik (Oligia fasciuncula)
73.180 Barred Sallow (Tiliacea aurago)
73.193 Ay Altındakı (Omphaloscelis lunosa)
73.201 Solğun Səbəb (Litofan sosiyası)
73.206 Blair’s Çiyin düyünü (Litofan leautieri)
73.216 Dun-bar (Cosmia trapezina)
73.233 Qara Rustik (Aporophyla nigra)
73.244 Ümumi Quaker (Orthosia cerasi)
73.245 Kiçik Quaker (Ortosiya cruda)
73.249 İbrani Xarakteri (Ortosiya gotikası)
73.255 hindistan cevizi (Anarta trifolii)
73.267 Parlaq xətt Qəhvəyi göz (Lakanobiya oleracea)
73.270 nöqtə güvə (Melanchra persicariae)
73.274 Kələm güvesi (Mamestra brassicae)
73.279 Geniş zolaqlı Ağ (Hecatera bicolorata)
73.280 Kiçik Ranunculus (Hecatera disodea)
73.281 Lychnis (Hadena bicruris)
73.291 Ümumi Wainscot (Mythimna pallens)
73.293 Dumanlı Wainscot (Mythimna impura)
73.298 Gil (Mythimna ferrago)
73.317 Ürək və Dart (Agrotis nida)
73.325 Servis şəklində (Dart Agrotis puta)
73.327 Tünd Qılınc otu (Agrotis ipsilon)
73.328 Alov (Axylia putris)
73.342 Böyük Sarı Doldurma (Noctua pronuba)
73.343 Geniş sərhədli sarı (Noctua fimbriatasının altındadır)
73.345 Daha Az Sarı Altlıq (Noctua gəlir)
73.348 Daha az geniş sərhədli Sarı Doldurma (Noctua janthe)
73.357 Kvadrat ləkəli Rustik (Xestia xanthographa)
73.359 Kəskin İbrani Xarakteri (Xestia c-nigrum)
Coronet (Craniophora ligustri)

Ailə Nolidae
74.003 Qısa paltarlı güvə (Nola kukullatella)
74.009 Palıd Nikteolin (Nycteola revayana)

Lepidoptera: The Butterflies sifariş edin - 23 növ

Ailə Nymphalidae: Admirals & Fritillaries, və s
Kiçik Tısbağa qabığı (Aglais urticae)
Tovuz quşu kəpənəyi (Inachis io)
Boyalı Xanım (Vanessa kardu)
Qırmızı Admiral (Vanessa atalanta)
Vergül (Polygonia c-albomu)
Tünd Yaşıl Fritillary (Arginnis aglaja)

Subfamily Satyridae: Browns
Xallı ağac (Pararge aegeria)
Çəmən Qəhvəyi (Maniola jurtina)
Qapıçı (Pironiya tithonus)
Zil səsi (Afantopus hiperantusu)
Mərmər ağ (Melanarji qalateyası)

Ailə Pieridae: Ağlar və sarılar
Narıncı uc (Anthocharis kardaminləri)
Yaşıl damarlı Ağ (Pieris napi)
Böyük Ağ (Pieris brassicae)
Kiçik Ağ (Pieris rapae)
Kükürdlü kəpənək (Gonepteryx rhamni)

Ailə Hesperiidae: Skippers
Böyük Skipper (Ochlodes venata)
Kiçik Skipper (Timelicus sylvestris)
Essex Skipper (Timelicus lineola)

Family Lycaenidae: Mavi, Mis və Saç düzümü
Ümumi mavi (Polyommatus icarus)
Holly Blue (Celastrina argiolus)
Bənövşəyi saç düzümü (Favonius quercus)
Kiçik Mis (Lycaena phlaeas)

Sifariş Hymenoptera: Arılar - 32 növ

Qəbilə Bombini: Bumblebees
Qırmızı quyruqlu yaban arısı (Bombus lapidarius)
Buff quyruqlu Bumblebee (Bombus terrestris)
Ağ quyruqlu Bumblebee (Bombus lucorum)
Ağac Bumblebee (Bombus hipnorumu)
Erkən Bumblebee (Bombus pratorum)
Bağ Bumblebee (Bombus hortorum)
Ümumi Carder Bumblebee (Bombus pascuorum)
Vestal Cuckoo Bumblebee (Bombus vestalis)
Barbut Cuckoo Bumblebee (Bombus barbutellus)

Ailə Apidae: Doğru Arılar
Avropa Bal Arısı (Apis mellifera)
Tüklü ayaqlı çiçək arısı (Anthophora lələkləri)
Flavous Nomad Arı (Nomada flava)
Erkən Köçəri Arı (Nomada leucoftalma)
Marsham’s Nomad Arı (Nomada marshamella)
Fabricius ’Nomad Arı (Nomada fabriki)
Balaca Köçəri Arı (Nomada flavoguttata)
Adi Yas Arısı (Melecta albifrons)

Ailə Megachilidae: Mason Arıları
Yun Carder Arı (Anthidium manicatum)
Coelioxys elongata
Meqqile sp.
Qırmızı Mason Arısı (Osmia bicornis)
Düz Tünd Arı (Stelis phaeoptera)
Taxta oyma yarpaqçı arı (Megachile ligniseca)

Ailə Andrenidae: Mədənçilik Arıları
Tawny Mining Arı (Andrena fulva)
Boz mədənçi arı (Andrena cineraria)
Erkən Mədənçı Arı (Andrena hemorrhoa)
Şokolad mədəni arı (Andrena Scotica)
Buffish Mining Arı (Andrena nigroaenea)
Gwynne’s Mining Arısı (Andrena bicolor)
Boz yamaqlı Mədənçi Arı (Andrena nitida)

Ailə Halictidae: tər arıları
Lasioglossum sp.

Colletidae ailəsi: suvaqçı arılar
Adi sarı üzlü arı (Hylaeus Communis)

Sifariş Hymenoptera: The Wasps - 15 növ

Ailə Vespidae: Sosial arı
Ümumi arı (Vespula vulqaris)
Alman arısı (Vespula almanica)
Avropa Hornet (Vespa crabro)

Crabronidae ailəsi: qum arıları
Bəzəkli quyruqlu qazıcı arı (Cerceris rybyensis)
Crossocerus annulipes
Gorytes laticinctus

Ailə Ichneumonidae: Ichneumon Wasps
Ichneumon ksantorius
Ichneumon stramentor
Diplom diplomu
Ephialtini sp. (Qəbilə)
Sarı Ophion (Ophion luteus)

Chrysididae ailəsi: Yaqut quyruqlu arılar
Pseudomalus auratus

Ailə Cynipidae: Öd kisəsi
Albalı öd kisəsi (Cynips quercusfolii)
Knopper Öd (Andricus quercuscalicis)
Robin’s Pincushion (Diplolepis rozası)

Ailə Formicidae: Qarışqalar - 3 növ

Mirmica ruginodis
Qara Bağça Qarışqa (Lasius niger)
Taxta qarışqa (Formica Rufa)

Suborder Symphyta: The Sawflies - 11 növ

Ailə Cephidae: Kök Darıxdırıcı Sawflies
Qamış Kök Borer (Calameuta filiformis)

Ailə Pamphiliidae: Veb iplikli Sawflies
Sosial Armud Sawfly (Neurotoma saltuum)

Ailə Argidae: Qarışıq buynuzlu mişar
Böyük Gül Sawfly (Arge pagana)
Qara Gül Fusehorn Arge nigripes
Berberis Fusehorn (Arge berberidis)

Family Tenthredinidae: Ümumi Sawflies
Şalgam Sawfly (Athalia rosae)
Athalia cordata
Athalia sp.
Tenthredo maculata
Macrophya montana
Nematus umbratus

Sifariş Odonata: The Dragonflies and Damselflies - 11 növ

Calopterygidae ailəsi: Demoiselle Damselflies
Zolaqlı Demoiselle (Calopteryx splendens)
Gözəl Demoiselle (Calopteryx bakirə)

Coenagrionidae ailəsi: Qırmızı və Mavi Damselflies
Özünüzü Azure (Coenagrion puella)
Ümumi Mavi Özünü (Enallagma cyathigerum)
Mavi quyruqlu özünüz (Ischnura elegans)
Böyük Qırmızı Özbaşına (Pirrhosoma nymphula)

Aeshnidae ailəsi: Hawker Dragonflies
Cənubi Hawker (Aeshna siyanəsi)

Libellulidae ailəsi: Kovucu, Skimmer və Darter Dragonflies
Geniş gövdəli Qovucu (Libellula depressası)
Qara quyruqlu Skimmer (Orthetrum ləğv)
Dörd xallı Qovucu (Libellula quadrimaculata)
Ümumi Darter (Sympetrum striolatum

Coleoptera: The Beetles sifariş edin - 53 növ

Family Dytiscidae: Predaceous Diving Beetles
İlybius fuliginosus
Colymbetes fuscus

Ailə Lucanidae: Stag böceği
Kiçik Stag Böceği (Dorcus parallelipipedus)

Ailə Carabidae: Yerdəki Böcəklər
Amara ovata
Bembidion (Nefa) illigeri
Carabus problematicus
Elaphrus riparius
Çiyələk Toxumu Böceği (Harpalus tüfəngləri)

Staphylinidae ailəsi: Rove böceği
Şeytanın məşqçi atı (Ocypus olens)
Heterothops minutus
Oxyporus rufus
Platydracus stercorarius
Xantholinus sp.

Ailə Geotrupidae: Dor Böceği
Dor böcəyi (Stereogruplar)

Ailə Scarabaeidae: Peyin və Scarab Böceği
Aphodius contaminatus
Ümumi Cockchafer (Melolontha melolontha)
Bağ Çəmənlik (Phyllopertha horticola)

Ailə Cetoniidae: Çiçək Çörəkləri
Ağ xallı Gül böcəyi (Oxythyrea funesta)

Ailə Cantharidae: Əsgər Böceği
Cantharis decipiens
Cantharis zənciləri
Cantharis pellucida
Cantharis rufa
Cantharis rustica
Malthinus flaveolus
Ümumi Qırmızı Əsgər Böceği (Rhagonycha fulva)

Dermestidae ailəsi: Larder böceği
Müxtəlif Xalça Böceği (Anthrenus verbasci)

Melyridae ailəsi: Yumşaq qanadlı çiçək böceği
Ümumi malaxit böceği (Malachius bipustulatus)

Ailə Nitidulidae: Sap böceği
Ümumi Polen Böceği (Meligethes aeneus)

Ailə: Hydrophilidae: Su Yuyan Böceği
Helophorus brevipalpis

Silphidae ailəsi: Carrion Böceği
Ümumi Sexton Böceği (Nicrophorus vespilloides)

Family Ptinidae: Taxta Borer Böceği
Ptinus cinsi nöqtə

Tenebrionidae ailəsi: qaranlıq böcəklər
Lagria hirta

Ailə Oedemeridae: False Blister Böceği
Şişmiş böcək böcəyi (Oedemera nobilis)

Pyrochroidae ailəsi: Kardinal böceği
Kardinal böceği (Pyrochroa serraticornis)
Qara başlı Kardinal Böceği (Pyrochroa coccinea)

Ailə Cerambycidae: Longhorn Böceği
Qara və Sarı Longhorn Böceği (Rutpela maculata)
Böyük Tikanlı uclu Longhorn Böceği (Pogonocherus hispidulus)
Wasp böceği (Clytus arietis)
Qızıl çiçəkli Longhorn (Agapanthia villosoviridescens)

Chrysomelidae ailəsi: Yarpaq böceği
Taxıl yarpağı böceği (Oulema rufocyanea / melanopus agg.)
Donacia yarımqurğun
Böyük Zolaqlı Birə Böceği (Phyllotreta nemorum)
Qanlı burunlu böcək (Timarcha tenebricos)
Rozmarin böceği (Chrysolina americana)

Apionidae ailəsi: Toxum quşları
Betulapion bənzətmə

Curculionidae ailəsi: Weevils
Figwort Weevil (Cionus scrophulariae)
Vine Weevil (Otiorhynchus sulcatus)
Gicitkən sivri (Phyllobius pomaceus)
Noxud yarpağı (Sitona xətti)
Tüklü hörümçək sümüyü (Barypeithes pellucidus)
Kələm Toxumu Weevil (Ceutorhynchus obstrictus)
Attactagenus plumbeus
Çiyələk kökü Weevil (Otiorhynchus ovatus)

Coccinellidae ailəsi: The Ladybirds - 11 növ
Şam Ladybird (Exochomus quadripustulatus)
Narıncı Ladybird (Halyzia sedecimguttata)
22 ləkəli Ladybird (Psyllobora vigintiduopunctata)
2 nöqtəli Ladybird (Adalia bipunctata)
10 nöqtəli Ladybird (Adalia dekempunctata)
Harlequin Ladybird (Harmonia axyridis)
7 nöqtəli Ladybird (Coccinella septempunctata)
14 ləkəli Ladybird (Propylea quattuordecimpunctata)
Krem ləkəli Ladybird (Calvia quattuordecimguttata)
16 nöqtəli ladybird (Tytthaspis sedecimpunctata)
Yumru qanadlı Ladybird (Rhyzobius xrizomeloidləri)

Sifariş Hemiptera: Əsl Bugs - 43 növ

Ailə Pentatomidae: Qalxanböcəkləri / Stinkbuglar
Yaşıl Qalxan (Palomena prasina)
Qorse qalxan (Piezodorus lituratus)
Tüklü qalxan (Dolycoris baccarum)
Kələm Böcəyi (Eurydema oleracea)
Qırmızı ayaqlı Shieldbug (Pentatoma rupipes)

Acanthosomatidae ailəsi: Keeled Shieldbugs
Yemişan qabığı (Acanthosoma hemorrhoidale)

Ailə Cydnidae: Qalxan böcəkləri
Alaca Qalxan (Tritomegas bicolor)

Ailə Coreidae: Squashbugs / yarpaq ayaqlı böcəklər / dəri qabları
Bağlama Hata (Coreus marginatus)

Rhopalidae ailəsi: Rhopalid Bugs
Rhopalus subrufus

Ailə Lygaeidae
Gicitkən Groundbug (Heterog0aster urticae)

Ailə Miridae (Bitki böcəkləri)
Calocoris stysi
Deraeocoris flavilina
Neolygus contaminatus
Apolygus spinolae
Plagiognathus arbustorum
Heterotoma planicornis
D.icifus sp.
Trigonotylus ruficornis
Çəmən Bitki Hata (Leptopterna dolabrata)
Liocoris tripustulatus

Ailə Reduviidae: Assassin Bugs
Bug Uçmaq (Reduvius personatus)

Tingidae ailəsi: Krujeva Bugs
Andromeda krujeva (Stephanitis takeyai)
Physatocheila dumetorum

Ailə Gerridae: Su Striderləri / Gölet Skaterlər
Ümumi Gölet Skater (Gerris lacustris)

Ailə Corixidae: Su qayıqçıları
Kiçik Su Qayıqçısı (Corixa punktatası)

Ailə Delphacidae: Bitki əkənlər
Delphacidae sp.

Ailə Cicadellidae: Yarpaqlılar
Sonronius dahlbomi
Empoasca decipiens
Eupteryx florida
Hauptidia maroccana
İdiocerus sp.
Gül yarpağı (Edwardsiana rosae)
Buynuzlu Yarpaq (Ledra aurita)
Edwardsiana crataegi

Afroforida ailəsi: Froghoppers / Spittlebugs
Alder Spittlebug (Afrofora alni)
Adi Froghopper (Philaenus spsənMarius)

Cercopidae ailəsi: Froghoppers / Spittlebugs
Qara və Qırmızı Froghopper (Cercopis həssaslığı)

Aphididae ailəsi: bitlər
Gül aphid (Makrosifum rozası)
Anoecia corni
Qara Aphid
Bitkilər

Ailə Psyllidae: Atlama Bitki Lice
Qutu Sucker (Psylla buxi)

Aleyrodidae ailəsi: Whiteflies
Whitefly (Aleyrodidae sp.)

Diptera: gerçək sineklər sifariş edin - 37 növ

Rhagionidae ailəsi: Snipeflies
Marsh Snipefly (Rhagio tringarius)
Aşağıdan baxan Snipefly (Rhagio scolopaceus)

Bombyliidae ailəsi: Arı milçəyi
Tünd qıraqlı arı milçəyi (Bombylius major)

Ailə Asilidae: Quldur uçur
Adi qırmızı ayaqlı quldur (Dioctria rufipes)
Ümumi Awl Robberfly (Neoitamus cyanurus)
Uçurtma quyruğu Robberfly (Machimus atricapillus)
Zolaqlı ayaqlı Robberfly (Dioctria baumhaueri)

Dolichopodidae ailəsi: Uzun ayaqlı milçəklər
Dolichopus ungulatus

Conopidae ailəsi: Qalın başlı sineklər / Conopid sinekləri
Conops vesicularis
Sicus ferrugineus

Ailə Tephritidae: Meyvə Sinekləri / Şəkil qanadlı Sinekler
Terellia tussilaginis

Ailə Lauxaniidae
Peplomyza litura
Tricholauxania praeusta

Ailə Sepsidae: Çavuş Sinekler
Nemopoda nitidula

Scathophagidae ailəsi: Peyin sinekləri
Adi Sarı Gübrə Sinəyi (Scathophaga stercoraria)

Muscidae ailəsi: Ev sinekləri
Phaonia subventa
Phaonia tuguriorum

Ailə Fanniidae
Fannia lustrator

Calliphoridae ailəsi: Blow-fly
Avropa Blowfly (Calliphora vicina)
Calliphora vomitoria
Lucilia sericata
Yöndəmsiz clusterfly (Polleniya Rudis)

Sarcophagidae ailəsi: Ət Flies
Ət Fly (Sarcophaga sp.)
Amobiya işarələri

Tachinidae ailəsi: Tachinid Sinekləri
Gymnocheta viridis
Tachina fera
Mintho rufiventris
Ramonda spathulata
Triarthria setipennis
Eriothrix rufomaculata

Bibionidae ailəsi: St Marks Flies
St Mark's Fly (Bibio marci)

Simuliidae ailəsi: Qara sinekler
Qara milçək (Simulium sp.)

Ailə Anisopodidae: Taxta ağcaqanadlar
Pəncərə civəsi (Sylvicola fenestralis)

Ailə Chironomidae: dişləməyən Midges
Chironomus sp.

Ailə tipulidae: Craneflies
Tipula lateralis
Tipula oleracea
Avropa Vinç Sinek (Tipula paludosa)
Pələng Kələmi (Nefrotoma flavescens)

Syrphidae ailəsi: Hoverflies - 23 növ
Volucella bombylans
Volucella inanis
Hornet Hoverfly (Volucella zonaria)
Pellucid Fly (Volucella pellucens)
Damalı Hoverfly (Melanostoma skalarası)
Ağ ayaqlı Hoverfly (Platycheirus albimanus)
Epistrof eligans
Meliscaeva auricollis
Eupeodes corollae
Meliqramma trianguliferum
Syrphus ribesii
Uzun Hoverfly (Sphaerophoria scripta)
Alaca Hoverfly (Scaeva pirastri)
Marmelad Hoverfly (Episyrphus balteatus)
Cheilosia albitarsis
Pilotsuz Uçuş (Eristalis tenax)
Konik Dron Uçuşu (Eristalis pertinax)
Eristalis arbustorum
Ölü Baş Fly (Myathropa florea)
Günəş Fly (Helophilus pendulus)
Böyük Ampul-fly (Merodon atçılıq)
Qalın ayaqlı Hoverfly (Syritta pipiens)
Melangyna cincta

Sifariş Plecoptera: The Stoneflies - 1 növ

Ailə Nemouridae: Qəhvəyi daş sineklər
Protonemura sp.

Ephemeroptera: The Mayflies sifariş edin - 4 növ

Potamanthidae ailəsi
Sarı Mayfly (Potamanthus luteus)

Ailə Baetidae (Zeytun)
Gölet Zeytun (Cloeon dipterum)
Baetis sp.

Ephemerellidae ailəsi (Mavi qanadlı zeytun)
Mavi qanadlı Zeytun (Serratella ignita)

Tricoptera: The Caddisflies sifariş edin - 17 növ

Ailə Limnephilidae
Limnephilidae sp.
Darçın Sedge (Limnephilus lunatus)
Qara Sedge (Glyphotaelius pellucidus)
Limnephilus marmoratus
Limnephilus flavicornis
Limnephilus auricula
Caperer Caddis Sinek (Halesus radiatus)
Potamofilaks sp.

Leptoceridae ailəsi
Leptocerus tineiformis
Təmizləmə (Mystacides longicornis)
Longhorn (Oecetis ochracea)

Ailə Psychomyiidae
Tinodlar sp.

Hydropsychidae ailəsi: Şəbəkə ipləri
Hydropsyche sp.
Hydropsyche sp.
Hydropsyche sp.

Sericostomatidae ailəsi
Welshman Düyməsi (Sericostoma personatum)

Hydroptilidae ailəsi: Microcaddisflies
Hydroptilidae sp.

Megaloptera: The Alderflies sifariş edin - 1 növ

Ailə Sialidae
Palçıq Alderfly (Sialis lutaria)

Mecoptera: Scorpionflies sifariş edin - 1 növ

Panorpidae ailəsi
Ümumi Scorpionfly (Panorpa Communis )
Panorpa sp.

Sifariş Raphidioptera: The Snakeflies - 1 növ

Ailə: Raphidiidae
Xanthostigma xanthostigma

Neuroptera: The Lacewings sifariş edin - 4 növ

Ailə Hemerobiidae: Qəhvəyi Lacewings
Micromus variegatus

Chrysopidae ailəsi: Yaşıl Lacewings
Chrysopa perla
Ümumi Yaşıl Lacewing (Chrysoperla carnea)

Ailə Sisyrida: Süngərlər
Sisyra nigra

Sifariş Orthoptera: The Grasshoppers & Crickets - 9 növ

Acrididae ailəsi: Çekirge
Adi Çəyirtkə (Chorthippus brunneus)
Çəmən Çəyirtkə (Chorthippus parallel)

Ailə Tettigoniidae: Bush crickets
Uzun qanadlı konus başı (Konosefali rəng)
Xallı Bush Cricket (Leptofiyalar punctatissima)
Palıd Buş-kriket (Mekonema talassin)
Roesel’s Bush-kriket (Metrioptera roeselii)
Boz kol-kriket (Platycleis albopunctata)

Ailə Tetrigidae: Pigmy Grasshoppers
İncə torpaq torpaq (Tetrix subulata)
Adi torpaq çöpçü (Tetrix undulata)

Dermaptera: Earwigs sifariş edin - 1 növ

Ailə Forficulidae
Ümumi qulaqcıq (Forficula auricularia)

Thysanoptera: The Thrips sifariş edin - 1 növ

Zygentoma: The Silverfish & Firebrats sifariş edin - 1 növ
Gümüş balığı (Lepisma saxarinası)

Psocoptera: The Barklice & Booklice sifariş edin - 2 növ

Valenzuela flavidus
Ectopsocus sp.

Araneae: The Hörümçəklər - 52 növ

Phoccidae ailəsi: Bodrum örümcekleri
Baba uzun ayaqlı hörümçək (Pholcus phalangioides)

Ailə Segestriidae: Tubeweb Hörümçəklər
İlan geri hörümçək (Segestria senoculata)

Oonopidae ailəsi: Goblin örümcekleri
Qoblin hörümçək (Oonops yerli)

Ailə Theridiidae: Daraqlı hörümçəklər
Rabbit Hutch Hörümçək (Steatoda bipunctata)
Noble False Dul Hörümçək (Steatoda nobilis)
Theridion melanurum
Platnickina tincta
Theridion blackwalli
Candy Stripe Hörümçək (Enoplognatha ovata)
Anelosimus vittatus
Paidiscura palenləri

Ailə Tetragnathidae: Uzun çənəli Orbweb Örümcekleri
Tetragnatha montana
Tetragnatha pinicola
Kiçik Bağ Hörümçəyi (Metellina segmeyoxta)
Kölgəli Orbweaver (Metellina merianae)

Araneidae ailəsi: Orbweb Örümcekleri
Bağ hörümçək (Araneus diadematus)
Qoz Orb toxucusu (Nuctenea umbratica)
Xiyar Hörümçək (Araniella cucurbitina sensu lato)
İtkin sektor Orbweb Spider (Zygiella x-notata)
İtkin sektor Orbweb Spider (Zygiella atrica)

Lycosidae ailəsi: Kurt örümcekleri
Ləkəli Qurd Hörümçək (Pardosa amentata)
Pirate Wolf Hörümçək (Pirata piraticus)
Quru Hörümçək (Trochosa terricola)

Pisauridae ailəsi: Nurseryweb örümcekleri
Uşaq Veb Hörümçəyi (Pisaura mirabilis)

Ailə Agelenidae: Funnelweb Örümcekleri
Labirint hörümçək (Agelena labyrinthica)
Ümumi ev hörümçək (Tegenaria domestica)
Eratigena sp. atrika qrup

Ailə Dictynidae: Meshweb Hörümçəklər
Nigma walckenaeri
Dictyna uncinata

Ailə Amaurobiidae: Laceweb Hörümçəklər
Dantel toxuyan hörümçək (Amaurobius similis)
Qara krujeva toxucu (Amaurobius ferox)

Ailə Anyphaenidae: Buzzing Hörümçəklər
Vızıltılı hörümçək (Anyphaena accentuata)

Ailə Clubionidae: Sac Örümcekleri
Clubiona komta
Clubiona sp.

Ailə Gnaphosidae: Yer Hörümçəkləri
Siçan Hörümçək (Scotophaeus blackwalli)

Ailə Philodromidae: Qaçan Hörümçəklər
Philodromus dispar
Philodromus albidus
Philodromus sp. aureolus qrup
Ot hörümçək (Tibellus oblongus)

Thomisidae ailəsi: Crab Spiders
Goldenrod Hörümçək (Misumena vatia)
Ümumi Crab Spider (Xisticus cristatus)
Ozyptila praticola
Yaşıl Crab Spider (Diaea dorsata)

Ailə Salticidae: Tullanan Hörümçəklər
Zebra Hörümçək (Salticus mənzərəsi)
Sitticus pubescens
Pseudeuophrys lanigera

Ailə Linyphiidae: Pul Örümcekleri
Adi Hamak toxuyan (Linyphia triangularis)
Erigone atra
Lepthifhantes minutus
Tenuiphantes tenuis
Centromerita bicolor
Microneta viaria

Sifariş Opiliones: The biçinçilər - 8 növ

Ailə Phalangiidae
Dikranopalpus ramosus aq.
Odiellus spinosus
Opilio canestrinii
Leiobunum rotundum
Leiobunum blackwalli
Leiobunum sp. A
Ümumi Məhsul (Paroligolophus agrestis)
Phalangium opilio

Alt sinif Acari: Mites & Ticks - 13 növ

Ailə Eriophyidae: Öd kisəsi
Qırmızı Pustle Öd (Aceria aceriscampestris)
Aceria makrochela
Aceria macrorhyncha
Çinar Keçe (Aceria pseudoplatani)
Eriophyes laevis
Aceria nalepai

Ailə Ceratozetidae (Ceratozetoid gənələri)
Ceratozetidae sp.

Erythraeida ailəsi
Balaustium sp.

Ailə Eupodidae
Eupodlar sp.

Ailə Bdellidae - Snout Mites
Bdellid Snout Mite (növ məlum deyil)

Oribatida - Oribatida Mites sifariş edin
Oribatida sp.

Mesostigmata sifariş edinMesostiqlər
Poecilochirus carabi

The Naməlum
Red Spider Mite (şəxsiyyəti məlum deyil)

Alt sinif: Collembola: The Springtails - 12 növ

Ailə Neanuridae
Neanura muscorum
Qaya Springtail (Anurida maritima)

Ailə Entomobryidae
Entomobrya intermedia
Orchesella cincta
Orchesella villosa

Isotomidae ailəsi
Isotomurus pseudopalustris forma gervais

Tomoceridae ailəsi
Tomocerus minor
Pogonognathellus longicornis

Katiannidae ailəsi
Katiannidae cinsi 1 noyabr. sp. 2 noyabr

Ailə Bourletiellidae
Deuterosminthurus pallipes

Ailə Sminthuridae
Su Yaylası (Sminthurides aquaticus)
Allacma fusca forma usignata

Dicyrtomidae ailəsi
Dicyrtomina saundersi

Sifariş Isopoda: The Woodlice - 6 növ

Trichoniscidae ailəsi
Common Pygmy Woodlouse (Trichoniscus pusillus agg.)
Least Pygmy Woodlouse (Trichoniscus pygmaeus)

Family Oniscidae
Common Shiny Woodlouse (Oniscus asellus)

Family Philosciidae
Common Striped Woodlouse (Philoscia muscorum)

Family Porcellionidae
Common Rough Woodlouse (Porcellio scaber)

Family Armadillidiidae
Pill Woodlouse (Armadillidium vulgare)

Subpylum Myriapoda: The Centipedes & Millipedes – 14 species

Class Chilopoda: Centipedes

Family Himantariidae
Western Yellow Centipede (Haplophilus subterraneus)

Family Schendylidae
Schendyla nemorensis

Family Lithobiidae
Brown Centipede (Lithobius (Lithobius) forficatus)
Least Lithobius Lithobius (Sigibius) microps
Garden Lithobius (Lithobius (Lithobius) melanops)
Variegated Centipede (Lithobius (Lithobius) variegatus)

Family Cryptopidae
Cryptops sp.

Class Diplopoda: Millipedes

Family Julidae
Cylindroiulus caeruleocinctus
Striped Millipede (Ommatoiulus sabulosus)
Cylindroiulus sp.
Blunt-tailed Snake Millipede (Cylindroiulus punctatus)
White-legged Snake Millipede (Tachypodoiulus niger)

Family Glomeridae
Pill Millipede (Glomeris marginata)

Class Symphyla: Symphylans

Family Scutigerellidae
Scutigerella agg.

Class Gastropoda: The Slugs & Snails – 16 species

Family Arionidae: Roundback Snails
Large Red Slug (Arion (Arion) rufus)

Family Limacidae: Keelback Slugs
Tree Slug (Lehmannia marginata)
Leopard Slug (Limax maximus)
Green Cellar Slug (Limacus maculatus)

Family Agriolimacidae
Chestnut Slug (Deroceras invadens)
Netted Slug (Deroceras reticulatum)

Family Helicidae: Helicid Land Snails
Garden Snail (Cornu aspersum)
White-lipped Snail (Cepaea hortensis)
Brown-lipped Snail (Cepaea nemoralis)

Family Hygromiidae: Leaf Snails
Kentish Snail (Monacha cantiana)
Strawberry Snail (Trochulus striolatus)

Family Discidae
Discus Snail (Discus rotundatus)

Family Pupillidae: Chrysalis Snails
Common Chrysalis Snail (Lauria cylindracea)

Family Lymnaeidae: Pond Snails
Wandering Pond Snail (Radix balthica)
Great Pond Snail (Lymnaea stagnalis)

Family Succineidae: Amber Snails
Pfeiffer’s Amber Snail (Oxyloma elegans)

Phylum Annelid: The Segmented Worms – 2 species

Family Serpulidae: Tube-building Worms
Keelworm (Pomatoceros triqueter)

Family Terebellidae: Polychaete Worms
Sand Mason Worm (Lanice conchilega)

Rockpools & Shoreline – 48 species

Acorn Barnacle (Semibalanus balanoides)
Hornwrack (Flustra foliacea)
Crater Sponge (Hemimycale columella)
Grey Chiton (Lepidochitona cinerea)
Common Cuttlefish (Sepia officinalis)
Moon Jellyfish (Aurelia aurita)
Compass jellyfish (Chrysaora hysoscella)
Idotea balthica
Estuarine Sand-shrimp (Gammarus duebeni)
Common Shore Crab (Carcinus maenas)
Common Prawn (Palaemon serratus)
Beadlet Anemone (Actinia equina)
Strawberry Anemone (Actinia fragacea)
Snakelocks Anemone (Anemonia viridis)

Seashells – 20 species

Bivalves – 13 species
Common Mussel (Mytilus edulis)
Chequered Carpet Shell (Ruditapes decussatus)
Baltic Tellin (Macoma balthica)
Banded Wedge Shell (Donax vittatus)
Peppery Furrow (Scrobicularia plana)
Striped Venus Clam (Chamelea gallina)
Sand Gaper (Mya arenaria)
Blunt Gaper (Mya truncata)
Common Oyster (Ostrea edulis)
Common Cockle (Cerastoderma edule)
Variegated Scallop (Chlamys varia)
Bean Solen (Pharus legumen)
Pod Razor Shell (Ensis siliqua)

Marine Snails – 7 species
Common Limpet (Patella vulgata)
American Slipper Limpet (Crepidula fornicata)
Necklace Shell (Polinices catenus)
Purple Topshell (Gibbula umbilicalis)
Flat Periwinkle (Littorina obtusata)
Dog Whelk (Nucella lapillus)
Common Periwinkle (Littorina littorea)

Marine Worms – 2 species
Keelworm (Pomatoceros triqueter)
Sand Mason Worm (Lanice conchilega)

Seaweeds – 12 species

Brown Algae – Kelps & Wracks, etc.
Spiral Wrack (Fucus spiralis)
Channelled Wrack (Pelvetia canaliculata)
Toothed Wrack (Fucus serratus)
Egg Wrack (Ascophyllum nodosum)
Sea Belt (Saccharina latissima)
Punctured Ball Weed (Leathesia marina)

Red Algae – Dulse, Carrageen Moss, etc.
Coral Weed (Corallina officinalis)
Egg Wrack Wool (Polysiphonia lanosa)
Purple Laver (Porphyra umbilicalis)

Green Algae – Sea Lettuce, etc.
Prasiola stipitata
Gutweed (Ulva intestinalis)
Sea Lettuce (Ulva lactuca)

Plant Galls – 17 species

Gall Flies and Midges
Chirosia grossicauda
Dasineura urticae
Willow Redgall Sawfly (Euura proxima)

Gall Wasps
Cherry Gall (Cynips quercusfolii)
Knopper Gall (Andricus quercuscalicis)
Robin’s Pincushion (Diplolepis rosae)
Silk-Button Spangle Gall (Neuroterus numismalis)
Common Spangle Gall (Neuroterus quercusbaccarum)
Cupped Spangled Gall (Neuroterus tricolor)
Marble Gall (Andricus kollari)
Artichoke Gall (Andricus foecundatrix)

Gall Mites
Red Pustle Mite (Aceria aceriscampestris)
Aceria macrochela
Aceria macrorhyncha
Sycamore Felt (Aceria pseudoplatani)
Eriophyes laevis
Aceria nalepai

Freshwater Invertebrates – 1 species

Wild Flowers – 105 species

Family Nymphaeaceae: Water Lilies
White Water-lily (Nymphaea alba)
Yellow Water-lily (Nuphar lutea)

Family Papaveraceae: Poppies
Common Poppy (Papaver rhoeas)
Opium Poppy (Papaver somniferum)
Welsh Poppy (Meconopsis cambrica)
Greater Celandine (Chelidonium majus)
Yellow Corydalis (Pseudofumaria lutea)

Family Ranunculaceae: Buttercups
Marsh Marigold (Caltha palustris)
Wood Anemone (Anemone nemorosa)
Creeping Buttercup (Ranunculus repens)
Celery-leaved Buttercup (Ranunculus sceleratus)
Lesser celandine (Ficaria verna)
Columbine (Aquilegia vulgaris agg.)

Family Fabaceae: Peas
Goat’s-rue (Galega officinalis)
Tufted Vetch (Vicia cracca)
Common Vetch (Vicia sativa)
Common Restharrow (Ononis repens)
White Clover (Trifolium repens)
Red Clover (Trifolium pratense)
Hare’s-foot Clover (Trifolium arvense)
Common Bird’s-foot Trefoil (Lotus corniculatus)
Garden Lupin (Lupinus agg.)
Broad-leaved Everlasting-pea (Lathyrus latifolius)
Tall Melilot (Melilotus altissima)

Family Rosaceae: Roses
Meadowsweet (Filipendula ulmaria)
Dog Rose (Rosa canina)
Rasberry (Rubus idaeus)
Bramble (Rubus fruticosus agg.)
Silverweed (Potentilla anserina)

Family Cucurbitaceae: Cucurbits
White Bryony (Bryonia dioica)

Family Violaceae: Violets
Field Pansy (Viola arvensis)
Common Dog-violet (Viola riviniana)

Family Geraniaceae: Geraniums
Herb Robert (Geranium robertianum)
Common Stork’s-bill (Erodium cicutarium)
Hedgerow Crane’s-Bill (Geranium pyrenaicum)
Druce’s Crane’s-bill (Geranium endressii x versicolor = G x oxonianum)

Family Onagraceae: Evening Primroses
Large-flowered Evening-primrose (Oenothera glazioviana)
Rosebay Willowherb (Chamerion angustifolium)

Family Malvaceae: Mallows
Common Mallow (Malva sylvestris)
Musk Mallow (Malva moschata)

Family Brassicaceae: Mustards
Wild Radish (Raphanus raphanistrum)
Cuckooflower (Cardamine pratensis)
Hairy Bittercress (Cardamine hirsuta)
Oil-seed Rape (Brassica napus)
Garlic Mustard (Alliaria petiolata)

Family Polygonaceae: Buckwheats
Redshank (Persicaria maculosa)
Japanese Knotweed (Fallopia japonica)

Family Caryophyllaceae: Pinks
White Campion (Silene latifolia)
Pink Campion (Silene x hampeana)
Red Campion (Silene dioica)
Sea Campion (Silene uniflora)
Snow-in-summer (Cerastium tomentosum)

Family Balsaminaceae: Balsams
Himalayan Balsam (Impatiens glandulifera)

Family Primulaceae: Primroses
Primrose (Primula vulgaris)
Cultivated Primrose (Primula vulgaris) ‘Cult.’
Scarlet Pimpernel (Anagallis arvensis)

Family Boraginaceae: Borages
Green Alkanet (Pentaglottis sempervirens)
Russian Comfrey (Symphytum x uplandicum)
Wood Forget-me-not (Myosotis sylvatica)

Family Convolvulaceae: Bindweeds
Field Bindweed (Convolvulus arvensis)

Family Plantaginaceae: Plantains
Foxglove (Digitalis purpurea)
Gemander Speedwell (Veronica chamaedrys)
Common Field-speedwell (Veronica persica)
Common Toadflax (Linaria vulgaris)

Family Lamiaceae: Mints
Red Dead-nettle (Lamium purpureum)
Variegated Yellow Archangel (Lamium galeobdolon subsp. argentatum)
Ground-ivy (Glechoma hederacea)
Water Mint (Mentha aquatica)
Skullcap (Scutellaria galericulata)
Selfheal (Prunella vulgaris)

Family Campanulaceae: Bellflowers
Nettle-leaved bellflower (Campanula trachelium)
Peach-leaved Bellflower (Campanula persicifolia)
Trailing Bellflower (Campanula poscharskyana)

Family Araceae: Arums
Common Duckweed (Lemna minor)

Family Asteraceae: Daisies
Daisy (Bellis perennis)
Common Ragwort (Senecio jacobaea)
Creeping Thistle (Cirsium arvense)
Spear Thistle (Cirsium vulgare)
Dandelion (Taraxacum officinale agg.)
Sicilian Chamomile (Anthemis punctata ssp. cupaniana)
Canadian Goldenrod (Solidago canadensis)
Oxeye Daisy (Leucanthemum vulgare)
Cat’s-ear (Hypochaeris radicata)
Fox-and-cubs (Pilosella aurantiaca)
Lesser Burdock (Arctium minus)
Smooth Sow-thistle (Sonchus oleraceus)
Prickly Sow-thistle (Sonchus asper)

Family Valerianaceae: Valerians
Red Valerian (Centranthus ruber)

Family Dipsacaceae: Teasels
Common Teasel (Dipsacus fullonum)
Field Scabious (Knautia arvensis)

Family Apiaceae: Umbellifers
Wild Carrot (Daucus carota)
Cow Parsley (Anthriscus sylvestris)
Sea Holly (Eryngium maritimum)
Hogweed (Heracleum sphondylium)
Giant Hogweed (Heracleum mantegazzianum)

Family Alismataceae: Water-plantains
Arrowhead (Sagittaria sagittifolia)

Family Butomaceae: Flowering Rushes
Flowering Rush (Butomus umbellatus)

Family Orchidaceae: Orchids
Common Spotted-orchid (Dactylorhiza fuchsii)

Family Iridaceae: Irises
Yellow Flag Iris (Iris pseudacorus)
Spring Crocus (Crocus vernus)

Family Amaryllidaceae: Amaryllises
Snowdrop (Galanthus nivalis)
Bluebell (Hyacinthoides non-scripta)
Hybrid Bluebell (Hyacinthoides x massartiana)
Garden Grape-hyacinth (Muscari armeniacum)
Glory-of-the-snow (Scilla forbesii)
Cultivated Daffodil (Narcissus agg.)

Aquatic Plants – 1 species

Perfoliate Pondweed (Potamogeton perfoliatus)

Freshwater Algae – 2 species

Filamentous Green Algae
Ulva flexuosa

Grasses, Rushes & Sedges – 8 species

Family Typhaceae: Bulrushes
Bulrush (Typha latifolia)

Family Poaceae: Grasses
Pendulous Sedge (Carex pendula)
Yorkshire Fog (Holcus lanatus)
Hairy-brome (Bromopsis ramosa)
Quaking Grass (Briza media)
Wall Barley (Hordeum murinum)
Lyme-grass (Leymus arenarius)
Common Reed (Phragmites australis)

Trees & Shrubs — 26 species

Family Pinaceae: Pines
European Larch (Larix decidua)

Family Araucariaceae: Araucarias
Monkey Puzzle (Araucaria araucana)

Familly Cupressaceae: Cypresses
Giant Sequoia (Sequoiadendron giganteum)

Family Taxaceae: Yews
Common Yew (Taxus baccata)

Family Fabaceae: Peas
Common Laburnum (Laburnum anagyroides)

Famly Rosaceae: Roses
Swedish Whitebeam (Sorbus x intermedia)
Dog Rose (Rosa canina)
Rasberry (Rubus idaeus)
Midland Hawthorn (Crataegus laevigata)
Wild Cherry (Prunus avium)
Bird Cherry (Prunus padus)
Japanese Cherry (Prunus serrulata)

Family Magnoliaceae: Magnolias
Saucer Magnolia (Magnolia × soulangeana)

Family Fagaceae: Beeches & Oaks
Common Beech (Fagus sylvatica)
Pedunculate Oak (Quercus robur)
Sessile Oak (Quercus petraea)
Turkey Oak (Quercus cerris)
Hybrid Oak (Quercus x rosacea)
Red Oak (Quercus rubra)
Cork Oak (Quercus suber)
Holm Oak (Quercus ilex)
Lucombe Oak (Quercus x hispanica) ‘Lucombeana’
Quercus x hispanica ‘Diversifolia’

Family Betulaceae: Birches
Hazel (Corylus avellana)

Family Salicaceae: Willows & Poplars
Lombardy Poplar (Populus nigra) ‘Italica’

Family Sapindaceae: Soapberries
Field Maple (Acer campestre)

Ferns & Horsetails – 12 species

Family Equisetaceae: Horsetails – 4 species
Field Horsetail (Equisetum arvense)
Great Horsetail (Equisetum telmateia)
Water Horsetail (Equisetum fluviatile)
Wood Horsetail (Equisetum sylvaticum)

Ferns – 8 species

Family Dennstaedtiaceae: Bracken Ground Ferns
Common Bracken (Pteridium aquilinum)

Family Aspleniaceae: Spleenworts
Hart’s-tongue Fern (Asplenium scolopendrium)
Maidenhair Spleenwort (Asplenium trichomanes)
Wall-rue Spleenwort (Asplenium ruta-muraria)
Rustyback (Asplenium ceterach)

Family Dryopteridaceae: Wood Ferns
Broad Buckler Fern (Dryopteris dilatata)
Male Fern (Dryopteris filix-mas)

Family Polypodiaceae: Common Ferns
Common Polypody (Polypodium vulgare)

Mosses & Liverworts – 22 species

Marchantiophyta: Liverworts – 3 species

Order Marchantiales
Common Liverwort (Marchantia polymorpha subsp ruderalis)
Great Scented Liverwort (Conocephalum conicum)
Crescent-cup Liverwort (Lunularia cruciata)

Bryophyta: Mosses – 19 species

Order Polytrichales
Bank Haircap Moss (Polytrichum formosum)
Catherine’s Moss (Atrichum undulatum)

Order Dicranales
Redshank Moss (Ceratodon purpureus)
Common Pincushion (Dicranoweisia cirrata)

Order Pottiales
Intermediate Screw-moss (Syntrichia intermedia)
Wall Screw-moss (Tortula muralis)
Lesser Bird’s-claw Beard-moss (Barbula convoluta)
Swan’s-neck thyme-moss (Mnium hornum)

Order Grimmiales
Grey-cushioned Grimmia (Grimmia pulvinata)
Thickpoint Grimmia (Schistidium crassipilum)

Order Funariales
Bonfire-moss (Funaria hygrometrica)

Order Bryales
Capillary Thread-moss (Bryum capillare)
Silver Moss (Bryum argenteum)

Order Orthotrichales
White-tipped Bristle-moss (Orthotrichum diaphanum)
Wood Bristle-moss (Orthotrichum affine)

Order Hypnales
Common Feather-moss (Kindbergia praelonga)
Springy Turf-moss (Rhytidiadelphus squarrosus)
Pointed Spear-moss (Calliergonella cuspidata)
Rough-stalked Feather-moss (Brachythecium rutabulum)

Fungi – 55 species

Family Agaricaceae
Shaggy Parasol (Chlorophyllum rhacodes)
Shaggy Inkcap (Coprinus comatus)
Parasol (Macrolepiota procera)
Field Mushroom (Agaricus campestris)

Family Amanitaceae
Grey Spotted Amanita (Amanita excelsa var. spissa)

Family Bolbitiaceae
Common Conecap (Conocybe tenera)

Family Cortinariaceae
Spectacular Rustgill (Gymnopilus junonius)
Veiled Poisonpie (Hebeloma mesophaeum)

Family Hydnangiaceae
The Deciever (Laccaria laccata)

Family Inocybaceae
Variable Oysterling (Crepidotus variabilis)

Family Mycenaceae: Bonnets
Rosy Bonnet (Mycena rosea)
Angel’s Bonnet (Mycena arcangeliana)
Iodine Bonnet (Mycena filopes)
Mycena pseudocorticola
Clustered Bonnet (Mycena inclinata)

Family Physalacriaceae
Porcelain Fungus (Oudemansiella mucida)

Family Pleurotaceae
Branching Oyster (Pleurotus cornucopiae)

Family Psathyrellaceae: Brittlestems & Inkcaps
Glistening Inkcap (Coprinellus micaceus)
Fairy Inkcap (Coprinus disseminatus)
Pleated Inkcap (Parasola plicatilis)
Firerug Inkcap (Coprinus domesticus)

Family Russulaceae: Milkcaps & Brittlegills
Birch Milkcap (Lactarius tabidus)
Ochre Brittlegill (Russula ochroleuca)

Family Strophariaceae: Roundheads, Tufts & Scalycaps
Sulphur Tuft (Hypholoma fasciculare)
Golden Scalycap (Pholiota aurivella)
Sticky Scalycap (Pholiota gummosa)
Funeral Bell (Galerina marginata)
Blue Roundhead (Stropharia caerulea)
Sheathed Woodtuft (Kuehneromyces mutabilis)
Common Rustgill (Gymnopilus penetrans)

Family Hydnaceae
Terracotta Hedgehog (Hydnum rufescens)

Family Tricholomataceae
Clouded Funnel (Clitocybe nebularis)

Family Boletaceae
Oak Bolete (Boletus appendiculatus)

Family Lycoperdaceae: Puffballs
Common Puffball (Lycoperdon perlatum)
Stump Puffball (Lycoperdon pyriforme)

Family Sclerodermataceae: Earthballs
Common Earthball (Scleroderma citrinum)

Family Fomitopsidaceae
Birch Polypore (Piptoporus betulinus)

Family Fomitopsidaceae
Oak Mazegill (Daedalea quercina)

Family Ganodermataceae: Brackets
Southern Bracket (Ganoderma australe)
Artist’s Bracket (Ganoderma applanatum)

Family Hymenochaetaceae: Brackets
Rusty Porecrust (Phellinus ferruginosus)
Willow Bracket (Phellinus igniarius)

Family Meruliaceae (Resupinates & Brackets)
Mycoacia fuscoatra

Family Polyporaceae: Brackets
Lumpy Bracket (Trametes gibbosa)
Turkeytail (Trametes versicolor)
Chicken of The Woods (Laetiporus sulphureus)
White-rot Fungus (Trametes ochracea)
Dryad’s Saddle (Polyporus squamosus)

Family Coniophoraceae
Wet Rot (Coniophora puteana)

Family Stereaceae: Crusts
Hairy Curtain Crust (Stereum hirsutum)

Family Auriculariaceae
Jelly Ear (Auricularia auricula-judae)
Crystal Brain Fungus (Exidia nucleata)

Family Dermateaceae
Rose Blackspot (Diplocarpon rosae)

Family Xylariaceae
Stag’s Horn Fungus (Xylaria hypoxylon)
King Alfred’s Cakes (Daldinia concentrica)

Slime Moulds – 2 species

Trichia botrytis
Coral Slime (Ceratiomyxa fruticulosa)

Lichens – 24 species

Family Cladoniaceae
Trumpet Lichen (Cladonia fimbriata)
Cladonia pocillum
Common Powderhorn (Cladonia coniocraea)

Family Parmeliaceae
Common Greenshield Lichen (Flavoparmelia caperata)
Hammered Shield Lichen (Parmelia sulcata)
Tube Lichen (Hypogymnia physodes)
Oakmoss (Evernia prunastri)
Beard Lichen (Usnea subfloridana)

Family Teloschistaceae
Golden Shield Lichen (Xanthoria parietina)
Caloplaca flavescens

Family Pertusariaceae
Pertusaria aspergilla

Family Lecanoraceae
Lecidella elaeochroma
Chewing Gum Lichen (Lecanora muralis)

Family Physciaceae
Physcia aipolia
Rosette Lichen (Physcia adscendens)

Family Candelariaceae
Common Goldspeck (Candelariella vitellina)

Family Verrucariaceae
Verrucaria macrostoma
Tar Lichen (Verrucaria maura)

Family Rhizocarpaceae
Rhizocarpon reductum

Family Bacidiaceae
Black Shields (Tephromela atra)

Family Megasporaceae
Aspicilia leprosescens
Aspicilia calcarea

Family Stereocaulaceae
Dust Lichen (Lepraria incana)

Family Pilocarpaceae
Sulphur Dust Lichen (Psilolechia lucida)


Echeveria pulvinata

Chenille Plant

This fuzzy succulent has bright green leaves with pink to red edges. Each leaf is covered in tiny white hairs that help protect it from water loss. Watch for orange flowers in the Spring.

Click here for an explanation of terms.
This page contains affiliate links

Quick Look:

Tam günəşdən qismən kölgəyə qədər

Plant grows up to 12″ (30.5 cm) tall

Plant grows up to 4″ (10 cm) wide

Zone 9a (Minimum 20° F | -6.7° C)

Propagation by stem cuttings and leaves

Generally non-toxic to humans and pets

Get an identification and care card for this succulent and over 180 other succulent varieties!

These instant download cards give you a quick overview of each succulent’s care needs. You can store them on your computer or print them out and organize them based on your needs.


Videoya baxın: Vlog#63 My SucculentsEcheveria Elegans


ƏvvəLki MəQalə

Pomidor Bitki Həşərat zərərvericiləri: Pomidorlarda zərərvericiləri müalicə etmək üçün məsləhətlər

Sonrakı MəQalə

Milkweed-i qışlamaq: Qışda süd bitkilərinə qulluq